Zeytin üreticileri bilgilendirildi

121 0

Erdek Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli Erdek İlçesi’ne bağlı Paşalimanı Adası’na giderek, zeytin üreticilerine bilgi verdiler.

Yetkililer Paşalimanı Adası’ndaki Paşaliman, Balıklı, Tuzla, Harmanlı ve Poyrazlı Kırsal Mahallelerini ziyaret ederek çiftçilerle bir araya gelen Erdek Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli ziraat mühendisleri, zeytin bölgelerinde hastalık ve zararlılara yönelik mücadele tekniklerini ayrıntılı olarak anlattı. Zeytin hastalık ve zararlılarına karşı üreticilerin bahçelerini kontrol ederek ruhsatlı ürünler ile mücadele yapmalarını öneren Erdek Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli, zeytin bahçelerinde zararlı popülasyonların dönem itibariyle yüksek seyrettiğini vurgulayarak, üreticilerin verilen ilaçlama ilanlarına göre mücadele etmelerini istedi. Zeytin hastalık ve zararlılarıyla mücadelenin yanı sıra gübreleme tekniklerini anlatan görevliler, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) hakkında da çiftçilerle karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 iş yeri alevlere teslim oldu

Yazar - 21 Aralık 2017 0
BALIKESİR’İN EDREMİT KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ’NDEKİ BİR İŞ YERİNDE ÇIKAN YANGIN, BİTİŞİK DÜKKANLARA DA SIÇRADI. 6 İŞYERİNİ ETKİLEYEN YANGINDA 2 İŞ…

Avşa’ya tatilci akını

Yazar - 17 Ağustos 2018 0
MARMARA'NIN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZLERİNDEN OLAN AVŞA ADASI, 9 GÜNLÜK KURBAN BAYRAMI TATİLİ NEDENİ İLE TURİST AKININA UĞRAMAYA BAŞLADI.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − 13 =