Sigara denetimleri artacak

175 0

Balıkesir’in Havran Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında 4207 sayılı Kanunun daha etkin uygulanması amacıyla toplantı yapıldı. Tütün ürünlerinin kullanımının zararlarının önlenmesi ve denetimlerin kararlılıkla sürdürülmesi konusu kapsamlı bir şekilde değerlendirildi.

Konu ile ilgili TSM Başkanı Dr. Mehmet Suat Erayman yaptığı açıklamada; “Özellikle hava sıcaklıklarının azaldığı sonbahar ve kış aylarında kapalı alanlarda tütün mamullerinin tüketimi eğilimindeki artış göz önüne alınarak denetimler sıklaştırılacak, çapraz denetimlerin sonuçları Dumansız Hava Sahası denetim sistemine aktarılacaktır. ALO 184 Tütün İhbar Hattına gelen şikayetler ivedilikle değerlendirilip gereği yapılacaktır”dedi.

Vatandaşın desteğiyle bu mücadelenin daha iyi yürütüleceğine değinen Erayman, denetimlerde sağlık birimi personelinin yanı sıra emniyet, jandarma ve zabıtanın da olacağını belirtti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Karın en tatlı hali “karsambaç”

Yazar - 20 Aralık 2018 0
BALIKESİR’İN EDREMİT VE HAVRAN İLÇESİNİN YÜKSEK KESİMLERİNDE ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI KAZDAĞLARINI BEYAZA BOYADI. KAZDAĞLARINI ZİYARETE GELENLER İSE KARIN TADINI…

Tanklı Anıt inşa ediliyor

Yazar - 10 Temmuz 2018 0
15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN YIL DÖNÜMÜNÜN YAKLAŞTIĞI ŞU GÜNLERDE BALIKESİR'İN SINDIRGI İLÇESİNDE TANKLI ANIT İNŞA EDİLİYOR.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ondört − 5 =