GEDİKOĞLU, TRABZON’DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MİTİNGİNE KATILDI

4573 0

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Meydan Parkı’nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.
Erdoğan, “Sana sevdalıyız Trabzon, seni uzaktan sevmek, sana doymak olur mu Trabzon, sizi muhabbetle selamlıyorum Trabzon.” diyerek başlayan Erdoğan, Karadeniz ağzıyla “Bugün yine Karadeniz gibi coşaysun Trabzon, bugün yine çok güzelsin Trabzon, Yaylalar otli olur, suyi kuvvetli olur, sevup alamayanun hali perişan olur. Trabzon’dan ayrı kalanın hali nice olur? Ha sizin gibi uşaklardan ayrı kalanın hali perişan olur.” ifadelerini kullandı.İki aylık aranın ardından Trabzonluları hasretle selamladığını belirten Erdoğan, “Merde mert, namerde namert diyen, özü bir, sözü bir, gönlü bir, sevdası bir uşakların şehri Trabzon. ‘Kulluğundan kılmasın azat Allah’ım beni’ diyen Sultan Fatih’in emaneti Trabzon. Kültürüyle, türküleriyle, tabi güzellikleriyle dillere destan Trabzon. Bugün sizleri bir kez daha yürekten selamlıyorum.” diye konuştu.
Burhaniye’den, Trabzon’da ki mitinge katılan ve aslen Karadenizli olan Burhaniye’de Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayı olan Namık Kemal Gedikoğlu’da katıldı. Karadenizlilerin büyük bir coşku ile karşıladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halka hitap etmesinde orada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Gedikoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,ile ülke gündemi hakkında konuşmalarda bulundu. Gedikoğlu, Bakan Albayrak ile hatıra fotoğrafı çekindi.(Haber merkezi )

Bunlar da İlginizi Çekebilir