(Özel) Okul potasını kıran öğrenciler gördüklerine şaşırdı

212 0

Balıkesir’de, Mithatpaşa Anaokulunun basketbol potaları mahalle gençleri tarafından kırıldı. Kameraları inceleyen Okul Müdürü Ali Erdem, öğrencileri uyarmak yerine ilginç bir yöntem geliştirdi ve öğrenciler potalarda gördüklerine hem şaşırdı, hem de güvenlik kamerasından müdüre teşekkür etti.

Balıkesir’de, Mithatpaşa Anaokulu Müdürü Ali Erdem, okul bahçesindeki potaları kıran mahalle çocuklarına ilginç bir yöntemle yaklaştı. Güvenlik kamerasına takılan öğrenciler, kırdıkları potalarda ertesi gün şeker görünce hem yaptıklarından pişman oldu, hem de kameraya bakarak daha fazla şeker istedi. Gördükleri karşısında sevindiğini söyleyen okul müdürü Ali Erdem, bu yöntem sayesinde çocukların bir daha potalara zarar vermediklerini belirtti.

Erdem, “Okulumuzda öğrencilerimizin oynaması için basketbol potaları yapmıştık. Mahallemizin çocukları istemeden de olsa potaya zarar veriyorlardı. Potaya zarar verdiklerini güvenlik kameramızdan tespit ettik” dedi.

Potalara kağıt asarak, güvenlik kamerası olduğunu ve potaların kullanım dışı olduğunu yazdıklarını, ancak bunun da işe yaramadığını söyleyen Erdem, “Bunun dikkate alınmadığını gördük. Sonra aklımıza potaların üzerine şeker koyup çocuklara bir mesaj verme fikri geldi. Her bir potanın içine şeker koyduk ve ertesi gün yine kameralardan izledik. Çok hoşumuza giden bir durum oldu. Çocukların potaya zarar vermediklerini gördük, şekeri aldılar ve potaya zarar vermediler. Bu şekilde maksadımıza ulaşmış olduk. Dolayısıyla çok mutlu olduk” şeklinde konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aç kalan domuzlar yazlıkçılara dadandı

Yazar - 14 Haziran 2019 0
BALIKESİR’İN EDREMİT İLÇESİNDE YİYECEK BULAMAYAN YABAN DOMUZLARI YAZLIKÇILARA DADANDI. KAZ DAĞLARI'NIN ETEKLERİNDEKİ SİTELERE KADAR İNEN DOMUZLAR, VATANDAŞLAR TARAFINDAN CEP TELEFONU…

BTO Kalite Kontrolden geçti

Yazar - 29 Mayıs 2019 0
BALIKESİR'İN BANDIRMA TİCARET ODASI KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ BELGELENDİRME VE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ DENETİMLERİNDEN BAŞARIYLA GEÇTİ.