Muhtaç ailelere elektrik desteği başladı

102 0

Sosyal yardımlaşma vakfından düzenli olarak yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlara elektrik faturaları için destek verilmeye başlandı. Devlet tarafından verilen bu destekten Balıkesir’de ortalama 8 bin kişi yararlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan muhtaç ailelere elektrik tüketim desteği uygulaması Balıkesir’de başladı. Sosyal Yardımlaşma Vakıflarından düzenli olarak evde bakım aylığı, yaşlılık aylığı ve engelli maaşı alan kişilere yönelik devlet tarafından sağlanan elektrik yardımından Altıeylül ilçesinde 2 bin 541, Karesi ilçesinde bin 564 kişi olmak üzere il genelinde yaklaşık 8 bin aile uygulamadan yararlanacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Süleyman Sayan yaptığı açıklamada, “Muhtaç ailelerin elektrik faturalarının devlet tarafından ödemesi sosyal yardımlaşma vakıflarından düzenli olarak yardım alan aileleri kapsıyor. 2022 sayılı kanun kapsamında engelli ve 65 yaş üzerinde olan kişiler, eşi vefat eden kadınlara yönelik yardımlar ve muhtaç yardımları alan kişiler yararlanabiliyor. Sosyal yardımlaşmadan düzenli olarak yardım alan kişilerin elektrik faturalarının 80 liraya kadar olan kısmı devlet tarafından karşılanıyor. Bu kişiler faturalarıyla birlikte PTT şubelerine giderek ödemelerini oradan yapacaklardır” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Başkan Kafaoğlu’ndan iddialara cevap

Yazar - 2 Kasım 2018 0
BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEKAİ KAFAOĞLU, HAKKINDAKİ İDDİALARA CEVAP VERDİ. BAŞKAN KAFAOĞLU, SPEKÜLASYONLARIN YAPILDIĞI ÖZEL KALEM BÜTÇESİNİN 26 MİLYON DEĞİL,…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bir × 5 =