Marmara Adası’nda kuru yük gemisi battı

114 0

Balıkesir’in Marmara Adası açıklarında bir kuru yük gemisi karaya vurduktan sonra battı. Gemide bulunan mürettebatın tamamı kurtarıldı.

Marmara Denizi’nde etkili olan kötü hava koşulları yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Marmara Adası Topağaç açıklarında seyir halinde olan 1753 tonluk Yusuf Celal adlı kuru yük gemisi hava koşulları nedeniyle karaya vurduktan sonra battı. Mıcır yüklü gemide bulunan mürettebatın tamamı kurtarılırken, olayda can kaybı meydana gelmediği öğrenildi.

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy İHA’ya yaptığı açıklamada, kötü hava koşulları nedeniyle mıcır yüklü bin 753 ton ağırlığında 65 metre uzunluğundan kuru yük gemisinin önce karaya oturarak ardından battığını, gemide bulunan mürettebat için derhal çalışmaların başlatılarak tamamının kurtarıldığını ve sağlık ekipleri tarafından gerekli müdahalelerin yapıldığını ifade etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Banbis tarihin izinden yürüdü

Yazar - 13 Mart 2019 0
BALIKESİR'İN BANDIRMA İLÇESİNDE BANDIRMA BİSİKLET GRUBU ( BANBİS ), KYZİKOS ANTİK KENTİNİ TANITMAK VE YERİNDE GÖSTERMEK AMACIYLA ANTİK KENTE DOĞA…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

onüç − 1 =