KYK öğrencilerine Balkan gezisi

107 0

Balıkesir Yurt Müdürlüğünde kalan öğrenciler Balkanlara düzenlenen “Bir günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezisi” ne katıldı.

Türkiye geneli 81 İl’den 162 öğrencinin katıldığı ‘Tarih Bizi Çağırıyor’ temalı gezide Osmanlı’nın tarih ve medeniyet mirasıyla buluştu. Gezi kapsamında İstanbul, Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Karadağ ve Bosna Hersek’de Osmanlı’dan kalan tarihi, kültürel yerler ziyaret edildi. Bu geziyle gençlere yönelik eğitim, kültürel, sosyal ve sportif birçok etkinlik düzenleyen Kredi Yurtlar Kurumu, Doğa gezilerinin yanı sıra kültür ve medeniyet tarihinde iz bırakan önemli merkezlere yapılan ziyaretlerle de gençlere tarih bilinci kazandırmayı amaçlıyor.

Yurtlarda kalan öğrencilere Türk tarihinin ayrılmaz bir parçası olan Balkanlar’ın Balkan ülkelerinin tarihi, kültürel, milli ve manevi değerlerinin ve mekanlarının, doğal güzellikleri bu gezi ile tanıtıldı. Kredi Yurtlar kurumunda kalan gençlerin faydalandığı Balkanlardaki Tarih ve Medeniyet gezisine Kredi Yurtlar Kurumu yetkililerinin yanı sıra profesyonel rehberler de eşlik etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsmail Kurtlak resim sergisi açıldı

Yazar - 28 Eylül 2018 0
BALIKESİR’Lİ RESSAM İSMAİL KURTLAK, ÖNCEKİ GÜN AÇTIĞI SERGİYLE ESERLERİNİ BALIKESİRLİLERLE BULUŞTURDU. BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SERGİ SALONU’NDA “YALNIZ BALIKESİR” ADIYLA AÇILAN…

Çalışmaları sahada denetliyor

Yazar - 3 Mayıs 2018 0
BALIKESİR’İN EDREMİT İLÇESİNİN TURİSTİK AKÇAY MAHALLESİNDE SEZON ÖNCESİ HAZIRLIKLAR SÜRDÜRÜLÜRKEN EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA ÇALIŞMALARI SAHADA DENETLİYOR.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

beş + 13 =