-EĞİTİME BÜYÜK YATIRIM

1994 0

Türkiye genelinde olduğu gibi Burhaniye’ye de eğime büyük yatırım yapıldı. Eğitim sisteminin her zaman öncelikli tutulması nedeniyle Burhaniye’de 52 okul ile Körfezde kendi alanında eğitime büyük desteğin göstergesi oldu.
Eğitime her zaman öncelik ve önem vererek eski binaların yenilenmesi ve bir çok mahalleye yeni okullar yapılarak sağlananarak fiziki olarak yapılan yatrırımlar ile büyük adımlar atıldı. Eğitime yapılan yatırım aslında ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır.Bahçelievler Mahallesine yapılan okullar ile geleceğe yatırım başlığı altında öğrencilerin daha sağlıklı eğitim yapılması sağlandı.24 Derslik İmam Hatip ve 200 öğrencilik yurt yapımı gerçekleşiyor. Aynı zamanda yine Bahçelievler Mahallesine, Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Mut Ortaokul, 10 Derslik Emine Akel Anaokulu yapımı oldu. Binaların yenilenmesi ile bir çok öğrenciye ve okula eğitim alanıdna büyük katkı sağlandı.Cumhuriyet Mahallesine eski okulun yanına yeni bir okul olan Şehit Mustafa Serin Ortaokulu yapılarak eğitime destek sağlanarak okul ihtiyaçları giderildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlana projeler ile paydaşlarının katkısı ile büyük katkı sağladı.
Bireysel yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Bu neden ile eğitime yaptığımız yatırımlar ile toplumsal kalkınmaya katkı sağlanarak geleceğe büyük katkı sağlandı.Burhaniye’nin şuanda her mahallesinde okullaarın fiziki olarak tamamlanarak yetırım alannda eğitim üssü olması sağlandı. Eğitimde bir çağ atlayan Türkiye, eğitime yüzde yüz destel sağladı. Eğitime her türkü yardımın yanında fiziki olarak destek sağlayarak eğitimin daha iyi şartlarda başarılı olması sağlandı. Burhaniye Kocacami Mahallesinde Maliye hazinesi yerine 1948 yılında devlet tarafından yaptırılan ve 1952 yılında eğitime başlanan tek katlı Nadir Tolun Ortaokulu binası, Balıkesir Valililiği tarafından yaptırılan deprem etüdü sonuçları zayfı çıkması ve binanın yapılış yılı göz önüne alınarak yıkılması kararı alınmıştı.
Nadir Tolun okulu için yapılan ihale ile okulun yıkılması bitirildi. Okulun ihale aşamasından önce boşaltılması ve dışardan destek sağlana Burhaniye Belediyesi, yine öğrencilerin yanındaydı.Yeni yapılacak olan Nadir Tolun Ortaokulu binası bodrum+ 4 katlı olacak ve kapalı alanı 8 bin 694 metre kare olacaktır. 13 ay içerisinde bitirilmesi planlanan Nadir Tolun Ortaokulunun en üst katına ise 350-400 kişilik konferans salonu yapılacaktır. Yeni yapımına başlanan binanın 32 derslikli 960 öğrenci kapasiteli olacak. Bulunduğu bölgenin 15-20 yıl okul ihtiyacını giderecek, tüm bu özellikleri ile Nadir Tolun, Burhaniye’nin en büyük okulu olacaktır.(Haber Merkezi)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

210 güreşçi deve arenaya çıktı

Yazar - 28 Ocak 2018 0
14. ULUSLARARASI BURHANİYE ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI HASAT FESTİVALİ’NİN FİNAL GÜNÜNDE, EGE BÖLGESİ’NDEN KATILAN 210 GÜREŞÇİ DEVE, ATA SPORU OLAN GELENEKSEL…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

onsekiz + 6 =