Edremit Körfezi çevrelerinde yerel kuvvetli yağış bekleniyor

5021 0

Balıkesir Valiliğinden yapılan meteorolojik uyarıda Edremit Körfezinde öğle saatlerinden sonra kuvvetli sağanak yağışların geldiği bildirildi.

Balıkesir Valiliğinden yaplan yazılı açıklamada “Yapılan son değerlendirmelere göre; Bugün halen devam eden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklindeki güneyli rüzgârla birlikte, öğle saatlerinden sonra Çanakkale çevrelerinde başlayacak aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın akşam saatlerine doğru etkisini arttırarak Çanakkale il geneliyle, Edremit Körfezi çevrelerinde (Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç) yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor.”denildi.

Yağışların gece saatlerinde azalması beklenirken vatandaşların tedbirli olunmasının istendiği açıklamada “Gece geç saatlerde etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışların ve fırtınanın oluşturabileceği (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr, kara ve deniz ulaşımda aksamalar vb. gibi) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”denildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ondokuz − beş =