Bandırmalı işverenler “İstihdam Seferberliğinde” bilgilendi

352 0

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2,5 milyon istihdam hedefi ile ilgili İstihdam seferberliği 2019 çerçevesinde Bandırma Ticaret Odası’nda SGK ile İŞKUR teşvikleriyle alakalı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Balıkesir İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı “İstihdamın korunması bir taraftan da istihdamın arttırılmasına yönelik, devletimizin teşviklerinin neler olduğunu Bandırmalı işverenlere anlatacağız. İş-Kur olarak özellikle son yıllarda çok gündemde olan iş başı eğitim programları ve şuan da devreye girmiş olan hatta bazı işletmelerimizin faydalandığı kısa çalışmaları hakkında bilgilendireceğiz. Sunumuzda Sosyal Gevenlik ile ilgili sigorta prim teşvikleri söz konusu. Bu sayede Bandırmalı işverenlerimiz bilgilenmiş olacaktır” dedi.

“Balıkesir’in Sanayisi Bandırma’da atıyor”

Balıkesir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Muhammed Sıdık Polat, “Bizler Bandırma’yı önemsiyoruz. Çünkü Balıkesir’in sanayisi Bandırma’da atıyor. Bandırma’da 11 bin aktif işyeri bildirgesi veren işyerimiz mevcut.30 bin üzerinde de sigortalımız var. Çoğu ilden büyük bir ilçeyiz. Bandırma bizim için çok kıymetli bir ilçedir. Sahayı gezdiğimizde birçok işverenimiz teşviklerden habersiz yâda eksik kullandığını gördük. Bu imkânın tam anlamıyla kullanmanızı istiyoruz. Sigorta primleri işverenin üzerinde yük iken gelinen noktada 2008 yılında ilk uygulanan teşfik programında bu formattan çıktı. Gelinen düzeyde tam anlamıyla kullanıldığı takdirde işverenin üzerinden bayağı yükü aldığını görüyoruz. Balıkesir ve ilçeleri de dâhil, 1 Milyar 64 milyon TL işverenlerimize teşfik primi sağladık. İnşallah bundan sonra en iyi şekilde kullanmanızı istiyorum. Bu sayede de maliyetlerinizi düşürürsünüz” dedi.

Daha sonra işverenlere Balıkesir İŞ-KUR, İş ve Meslek Danışmanı Hüseyin Ata, teşviklerle ilgili, ilave istihdam desteği, asgari ücret desteği gibi konularda işverenlere sunum gerçekleştirdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

“Aşmak İçin Hareket” projesi imzalandı

Yazar - 9 Şubat 2018 0
TÜRKİYE BEYAZAY DERNEĞİ TARAFINDAN BAŞLATILAN, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN HİMAYESİNDE VE DESTEKLERİYLE YÜRÜTÜLEN, "AŞMAK İÇİN HAREKET" PROJESİ DAHİLİNDE GELİŞTİRİLEN PROJESİNİN…

Çatıda kalp krizi geçirdi

Yazar - 5 Ekim 2018 0
EDREMİT İLÇESİNDE TEK KATLI EVİNİN ÇATISINI TAMİR ETMEYE ÇALIŞAN 67 YAŞINDAKİ ADAM GEÇİRDİĞİ KALP KRİZİ SONUCU HAYATINI KAYBETTİ.

Mehmet Akif Balıkesir’de anıldı

Yazar - 14 Mart 2018 0
İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 97. YILDÖNÜMÜNDE MİLLİ ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY, BALIKESİR’DE DÜZENLENEN "MİLLETİN ŞAİRİ İSTİKLALİN ŞİİRİ" ADI SÖYLEYİŞİ İLE ANILDI.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bir × 5 =