EDREMİT’TE,ENSAR AYTEKİN BİLMECESİ

4601 0

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremitli vatandaşlar tarafından tepki topluyor.Bir zamanlar Aytekin’in siyasi olarak destek olan ve hep yanında olan Kamil Saka ve grubu arasında çıkan tartışmalar nedeniyle nerede durduğu belli olmayan Aytekin için vatandaşların iddiası, Aytekin’in siyasette hep kazananın yanında yer aldığı söyleniyor.
Vatandaşın iddialarına göre Cumhuriyet Halk Partisinden istifa edip DSP’den aday olan Kamil Saka ve gurubunun CHP’nin kendi arasında da karıştırdığını buna çanak tutanında CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin olduğu belirtiliyor. Aytekin’in kimin yanında durduğunun belli olmadığını iddia eden vatandaşlar, Edremit’te seçim bilmecesi yaşandığının altını çizdiler.
Grupların kendi ilçelerinde yaşanan çıkar davalarının, seçimler için her noktada büyük etki yarattığını iddia eden vatandaşlar, ” DSP Balıkesir İl Başkanı Mehmet Akma Edremit’te CHP’nin adayını destekleyeceklerini açıklamıştı.Ardından Balıkesir Büyükşehir Adayı olan Tamer Kanber yaptığı açıklamada Edremit’in mevcut Belediye Başkanı Kamil Saka’nın, DSP’ye katılarak DSP’nin Edremit Belediye Başkan adayı olacağını duyurdu.DSP Balıkesir’de Edremit hakkında yapılan 2 açıklama DSP’de kriz yarattı”diyorlar.
Edremit’te oyların bölüneceğini iddia eden vatandaşlar, sorunu en büyük nedenin CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin olduğunun altını çiziyorlar.DSP ve CHP’de yaşanan bu sorunların vatandaşları etkilediğini, bunun yanı sıra Aytekin ‘in nerede durduğunun belli olmaması CHP’yi içten yıkmaya mı kalkıştı? sorularını akla getirdiğini iddia ediyorlar. (Haber merkezi)

Bunlar da İlginizi Çekebilir

UYSAL, SIKILMADIK EL BIRAKMIYOR

Yazar - 15 Şubat 2019 0
Cumhur İttifakı Burhaniye Belediye Başkan Adayı Necdet Uysal, hemşerileri ile buluşmaya devam ediyor.Seçim startını veren Uysal,“Biz Burhaniye sevdalısıyım. İçimizdeki hizmet…