OYUN “KÜRDİSTAN’A” MI ?

5727 0

CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan’dan ‘Kürdistan’ itirafı. Her defasında terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile yaptıkları kirli ittifakı inkar eden CHP, bu kez fena yakalandı.CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan ve CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin çok büyük bir skandala imza attı.
Skandalları üst düzey yöneticiler tarafından da dönem dönem ortaya çıkan CHP, Körfezde ki diğer ilçelerde de farklı değil. HDP bayrağını eline alıp çıkan mı dersiniz yoksa HDP- PKK ‘nın kendilerini desteklediklerini iddia etmeleri mi dersiniz. Cuma günü yaptıkları miting esnasında Cuma selası okunmasıyla konuşmasını sonlandıran Ensar Aytekin, mikrofonu açık unuttu. Seladan rahatsız olan partili Cahit İnceoğlu imama ağza alınmayacak laflar etti. Bir süre sonra mikrofonun açık olduğunu fark eden bir partili kapatmayı denese de başarılı olamadı. Bir diğer skandalın sahibi ise, Selman Hasan Arslan. CHP’li aday, yanına gelen bir iş adamıyla sohbet etmeye başladı. Skandal diyalogda ele alınanlar ise ‘Kürdistan’dı. Sözde iş adamı, “Bizim oy Kürdistan’a” ifadesini kullandı. Selman Hasan Arslan ise, “Bize verecek demektir.” diyerek HDP-PKK ile yaptıkları ittifakı bir kez daha kanıtladı.
“KOMPLO’YU KİM KURDU?”
Bu kadar skandal üstüne skandal yaratan Millet İttifakı Başkan Adayı Hasan Arslan, yaptığı açıklamalar ile iyice saçmaladı. Hasan Arslan, gelen iş adamını tanımadığını söyleyerek videolarda ki görüntülerin aksini iddia etti.Ancak çok yakın ilişki içinde olduğunu gösteren hal ve tavırlar kendisini rezil etmekten başka bir işe yaramadı.Hasan Arslan, “Bize kurulan bir komplonun içindeyiz” diyerek skandal görüntülerin aksini iddia etti. Arslan, “Millet İttifakı’ndan korkuyorlar o yüzden bize böyle komplolar kuruyorlar.Amaçlarının ne olduğu gayet açık” dedi. Ancak ortada bir komplo olamadığı gayet net.Çünkü CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in mikrofonu açık bırakması, Cahit İnceoğlu’nun sarf ettiği sözler, kendi içlerin de mi komplolar var gibi bir düşünce oluşturuyor. Yapılan açıklamalar ardından sosyal medyadan tepkiler yağdı. Yine Başrolde CHP var. Ve gerçekler bir bir ortaya çıkıyor.
“CHAPLİLER KÜRDİSTAN’DA KAZANACAĞIZ DEMİŞTİ”
CHP’de gelenek haline gelen skandallara Kılıçdaroğlu da 2014 yılında imza atmıştı. Toplantı öncesinde Kılıçdaroğlu basın açıklaması yaparak gündemi değerlendirdi. Basın açıklamasından sonra mikrofonun açık olduğunu unutan Kılıçdaroğlu yanında oturan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’e dönerek, “Biz konuştuk ama televizyonlar ne kadarını verecek onu bilmiyorum. Halk Tv vermiştir” dedi. Bu sözler üzerine Tekin, “Vermişlerdir” ifadesini kullanmıştı.Kirli İttifakın terör sözcüsü HDP-PKK Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, yaptığı son açıklamayla da skandala imza atmıştı. Temelli, 31 Mart Yerel Seçimleri için “Kürdistan’da kazanacağız, Batı’da AKP ve MHP’ye kaybettireceğiz!” demişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir